E-İhracat

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime ücretli bir abonelik hizmetidir.Yıllık 119 dolar veya aylık 12.99 dolara Amazon Prime ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Amazon müşterilere çeşitli avantajlar sunar. Bu avantajlardan biri, Amazon tarafından satılan çoğu ürünün bir veya iki gün içerisinde kargo ücreti ödemeden kapınıza ulaşmasıdır. 2020’nin başında CEO Jeff Bezos, Amazon’un dünya çapında 150 milyondan fazla ücretli Prime üyesine sahip olduğunu belirtti.

Amazon Prime Avantajları

Giriş maliyeti ucuz olmasa da, Amazon Prime üyeliğinde birçok avantaj vardır. Örneğin, Prime üyeleri belirli Whole Foods alımlarında yüzde 10 indirime sahiptirler. Amazon, alışveriş yapanları et, deniz ürünleri ve diğer ürünlerde haftalık fiyat indirimleriyle Whole Foods ürünlerinden ortalama yüzde 20 tasarruf etmenize olanak sağlar.

Amazon Prime üyelikleri için öğrencilere özel indirimler sunmaktadır. Geçerli bir .edu e-posta adresine sahip iki veya dört yıllık bir üniversite öğrencisiyseniz, özel bir öğrenciye özgü olmanın yanı sıra size Prime’ın tüm avantajlarını sağlayan ücretsiz bir altı aylık Amazon Prime Student denemesi alabilirsiniz. Deneme süreniz sona erdikten sonra, Prime Student, ile dört yıla kadar veya mezun oluncaya kadar normal bir Prime üyelik fiyatının yarısına Prime fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlar Amazon Prime’ın birçok özelliğinden sadece birkaçı aşağıda tüm Amazon Prime fırsatlarını inceleyebilirsiniz;

Uygun posta kodlarında aynı gün ücretsiz teslimat sağlamaktadır.

Prime Pantry: Prime Pantry, üyelere düşük fiyatlı yiyeceklerin yanı sıra ev ve evcil hayvan bakım ürünlerinde indirim sağlar. Bir abonelik hizmeti olan Prime Pantry, (Prime üyeliğinize ek olarak) aylık 4,99 dolara fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Amazon Pantry, 40 dolar ve üzeri Pantry siparişlerinde sınırsız ücretsiz gönderim içerir. 40 doların altındaki siparişler ise 7.99 dolar nakliye ücretine tabidir.

Prime Now: Belirli şehirlerde Amazon, yerel mağazalardan on binlerce ürün için bir saatlik teslimat hizmeti sağlamaktadır.

Fırsatlar ve İndirimler (Deals and Discounts) : Abonelik çocuk bezlerinde yüzde 20 indirim ve bebek kaydınızdan uygun ürünlerde yüzde 15 indirim sunmaktadır.

Prime Erken Erişim: Amazon.com’daki Lightning Deals’a ve MyHabit.com’daki yeni etkinliklere 30 dakikalık erken erişim sağlayın.

Video Oyunları: Amazon artık Prime üyelerine belirli video oyunlarının ön siparişlerinde 10 dolar kredi vermektedir.

Whole Foods: Prime üyeleri Whole Foods konumlarında Prime Now servisi aracılığıyla 2 saat içerisinde gıda teslimatlarını eksiksiz bir şekilde alabilirler.

Amazon Rewards Visa Card: Amazon Rewards Visa Card sahibi Prime üyeler Amazon.com alımlarında yüzde 5, restoranlarda, benzin istasyonlarında ve eczanelerde yüzde 2 ve diğer tüm alışverişlerde yüzde 1 geri kazanabilirler. Ayrıca, Whole Foods alışverişlerinizde yüzde 5 geri alabilirsiniz. (Prime olmayanlar yüzde 3 geri alabilirler).

Sadece Prime Üyeleri için: Amazon’un web sitesinde Just for Prime adlı özel bir kategori bulunmaktadır. Bu kategoride birçok ürün Prime üyelerine özel indirimler içermektedir.

Prime Video: Prime üyeleri sınırsız film ve dizi izleme ayrıcalığına sahiptirler. Amazon, Prime Video kütüphanesi sürekli olarak yeni içerikle genişlemektedir.

Prime Music: Prime müşterileri sınırsız ve reklamsız bir milyondan fazla şarkıya erişim sağlayabilirler.

Prime Photos: Amazon Cloud Drive’da sınırsız fotoğraf depolama alanı sağlayabilirsiniz.

Twitch Prime ile Ücretsiz Oyunlar: Amazon, Twitch Prime ile çeşitli ücretsiz oyunlar ve oyun içi satın alım sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir