E-İhracat

Amazon Seller Fulfilled Prime

Amazon Prime, 2005’teki ilk çıkışından bu yana çevrimiçi alışverişin çehresini değiştirdi. Prime, tüketicilerin sabit bir yıllık fiyatla iki gün içinde kapılarına sınırsız sipariş vermesini mümkün kıldı.

Alışveriş yapanlar bir öğedeki Prime rozetini gördüklerinde hızlı, ücretsiz ve güvenilir bir teslimat elde edeceklerini öğrendiler. Sonuç olarak, Prime’a hak kazanan ürünler, ABD’deki 100 milyondan fazla Amazon Prime abonesinden çok daha fazla ilgi ve satış elde etmektedir.

Satıcılar da bu eylemin bir parçasını istiyorlar, ancak ilk başta envanterini Amazon tarafından Gerçekleştirme (FBA) programına koyarak Prime’a hak kazanabiliyorlardı. FBA iyi çalışıyor fakat pahalı olabilir ve tüm ürünler için iyi bir seçenek olmayabilir.

Bu durum Amazon Seller Fulfilled Prime (SFP) yayınlandığında değişti. SFP ile, kendi nakliye operasyonlarını yürüten işletmeler FBA kullanmadan ürünlerinde Prime rozetini alabilir. Bazı işletmeler için SFP, Amazon oyununu tamamen değiştirdi.

Seller Fulfilled Prime Nedir?

Seller Fulfilled Prime, nitelikli satıcıların ürünlerinde Prime rozetini almalarını ve kendi nakliye işlemlerini kullanarak doğrudan Prime abonelerine teslim etmelerini sağlayan bir programdır.

Programın bir parçası olarak satıcılar, Amazon tarafından onaylanan nakliye şirketlerini kullanırken ve Amazon’un yüksek performans düzeylerine bağlı kalırken, alıcılara ekstra ücret ödemeden iki gün içinde sipariş vermeyi taahhüt etmelidir.

Kendi gönderiminizi yaparsanız ve Amazon’a standartlarını karşıladığınızı kanıtlarsanız, SFP programının bir parçası olmaya hak kazanabilirsiniz. Bu, aramada daha iyi görünürlük ve Buy Box kazanma şansı da dahil olmak üzere ürünlerinizle ve beraberinde sağlanan avantajlarla ilgili Prime rozetini size kazandırır.Detaylı bilgi için tıklayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir