E-İhracat

Arbitraj İçin 5 Püf Nokta

Amazon’da Arbitraj yapmak zor gözükebilir fakat aslında kolay ama zaman isteyen bir iş yöntemidir. Yeni başlayan ya da başlamış ama istediği verimi alamamış satıcılar için 5 püf noktası:

1- Başlarken az sayıda ürün listeleyip, her bir ürüne yüksek miktarda stok göndermek yerine çok miktarda ürün listeleyin ve azar stok gönderin. Böylece depoda yığılma yaratmazsınız.

2- Ürün incelemesi yaparken satın almadan önce ürünün göndereceğiniz ülkede ya da Amazon’da satışa yasaklı olup olmadığını, gümrük geçişi için ekstra belge gerekip gerekmediğini kontrol edin.

3- Yavaş başlamanız gerektiğini unutmadan kısa vadeli yatırımdansa uzun vadeli bir iş modeli kurduğunuzun bilincinde hareket edin. Sermayenizi ilk siparişinizde bitirmek yerine gönderdiğiniz ilk ürünlerin satış raporlarından yola çıkarak en kısa sürede yeni stokları gönderebilecek sermayenizi hazırda tutun.

4- Satmak istediğiniz ürünün satış geçmişini araştırın. Buy box fiyatı sizin için karlı olabilir fakat bu ürünün satış getirdiği fiyat aralığı daha düşük olabilir ya da bir satıcı elindeki stoğu tüketmek için fiyatı çok aşağıya çekmiş olabilir. Bu gibi noktalarda yanlış ürüne girmemek ya da ürün kaçırmamak için satış geçmişini iyi araştırmalısınız.

5- Sezonluk ürünleri erkenden incelemeye başlayın, cadılar bayramı, yılbaşı vb dönemlerde satılabilecek ürünleri satış geçmişlerine göre belirledikten sonra ucuz oldukları dönemde alıp, sezona girilirken satışa sokulabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir