E-İhracat

E-İhracat Pazar Yerlerinde Doğru Satış Yapmak İçin Neler Yapmalıyız?

Pazar yerlerinde doğru satış yapmak için neler yapmalıyız?

Öncelikle raporlu çalışmalıyız. Analiz istatistik raporu siz sınırların ötesine ulaşırken yani e-ihracat yaparken ürünlerinizi doğru bir satış tekniği kullanarak, daha yüksek gelir elde etmenize yardımcı olan bir planlamadır. Öncelikle hedef ürünlerinizi belirlemeliyiz. Daha sonra yatırım harcamalarımızı belirlemeliyiz. Aylık gider tablolarımızı belirlemeliyiz. Nasıl bir personel, nasıl bir pazarlama gideri olmalı? Bunları öğrenmeliyiz. Kısacası aylık sabit giderlerimizi belirledikten sonra çizeceğimiz en sağlıklı satış rotasını çıkarmak temel amacımız oluyor. Bunları yapmazsak ne mi olur? Pazaryerlerindeki sayısız başarısız e-dükkândan biri olmaya devam ederiz. Her şey planlı ve düzenli çalışmaktan geçtiği gibi daha fazla insana ulaşıp daha fazla satış yapmak istiyorsak elbette bu işte de planlı ve düzenli çalışma sistemi ile ilerlemeliyiz.

Bu işin en temel noktası alibaba.com’dan satın alıp amazon.com’da veya global pazar yerlerinde satmaktır. Her yıl 150 milyon kullanıcı amazon.com’a 100 dolar bandında para ödüyor ve amazon.com dakikada 150 milyar dolar para kazanıyor. Pazaryerindeki bu devasa havuzdan siz de faydalanmalısınız. Her 100 alışverişten 53’ü amazon.com üzerinden oluyor. Amazon son zamanlarda 1 milyondan fazla kişi ile çalışıyor. Amazon halihazırda dünyanın en değerli firmalarından biridir. Amazon üzerinden satış yaparak aylık cirosu 10 milyon dolardan fazla olan şirketler mevcut. Amazon, eBay, Etsy ve birçok online pazaryeri arasından hangisi sizin için uygun olan merkezdir, bizim amacımız bunu seçmek. Yaptığımız planlamalar ve raporlamalarla bunu sağlıyoruz. Bizim esas işimiz sizin finansal tablolarınızda esas planlamayı yapıp bununla beraber siz tamamen satışa hazır olduğunuzda sizin hesaplarınızı yönetmektir.

Alibaba.com neden önemli?

Alibaba gerçeği ile karşı karşıyayız. Türkiye’de özellikle tekstilcilerin, kozmetikçilerin ve kimyacıların 16 yılı aşkın senedir aktif alışveriş yaptığı bir toptan pazaryeridir. Son zamanlarda da kuyumcuların ve değerli metalcilerin çokça görüldüğünü fark etmekteyiz. Türkiye’den, Kapalıçarşı’dan dünyaya değerli metaller satıyorlar ve çok da başarılılar. 1999 yılınca kurulan Ali kurulu, size müthiş bir dijital görsel iletişim sağlıyor. Dünyanın işletmelerinin lideri olduğu hepimiz biliyoruz. Dünya pazaryerlerindeki ürünlerin %70’i bizzat alibaba.com’dan satın alınan ürünlerdir. TEPAV Temmuz 2017 çalışmasına göre; Türkiye’nin özellikle sınır ötesi e-ticarette rakip ülkelerin gerisinde kalması ihracat menzilini daraltmaktadır. Bizim amacımız bu daralmanın analizlerini yaparak sizin satışlarınızı yükseltmek, ürünlerinizi daha geniş skaladaki müşterilere ulaştırmaktır. 

Aramıza katılarak sınırların ötesine kolayca ulaşmaya ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir